obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
 Hlavná stránka 
 Ročenky a noviny SOŠ Svit 
 JA Firma AYP 
 - Dokumenty 
 2% dane 
 Naše učebne 
 Rozvrh hodín a krúžky 
 + Možnosti štúdia 
 + Spolupráca s firmami v rámci odborného výcviku a odbornej praxe 
 Info pre ZŠ 
 Maturita 2017 
 - Naše aktivity 
    jún 
    máj 
    apríl 
    marec 
    február 
    január 
    december 
    november 
    október 
    september 
 Pedagogický zbor 
 + Študenti 
 + Projekty 
 + Školský internát 
 Nadstavbové štúdium 
 Internetová žiacka knižka 
 + Kontakt 
 Archív a TV archív 
 Legislatíva 
 - Register 
    zmluvy 
    objednávky 
    - faktúry 
 E-learning 
 Kniha návštev 
 Naši absolventi 
 Mapa servera 
Naše aktivity - november 2016

Deň otvorených dverí na Žilinskej univerzite

Dňa 11.11.2016 žiaci našej školy navštívili Žilinskú univerzitu pri príležitosti Dňa otvorených dverí. Na fakulte Prevádzka a ekonomiky dopravy a spojov boli žiaci oboznámení s možnosťami štúdia v jednotlivých študijných odboroch tejto fakulty. Neskôr navštívili laboratórium železničnej dopravy, ktoré je jediným zariadením svojho druhu na Slovensku. Je vybavené koľajiskom s celkovou dĺžkou koľají 100 m. Žiaci mohli vidieť, ako študenti VŠ simulovali činnosť železničnej prevádzky, čím získavali zručnosť v  obsluhe jednotlivých typov staničných a traťových zabezpečovacích zariadení.
Jednotlivé aktivity fakulty našich žiakov zaujali a prejavili záujem aj o spoznanie ďalších odborov.

img_3051.jpgimg_3045.jpgimg_3061.jpg

Hodina deťom

Hodina deťom je projektom Nadácie pre deti Slovenska. Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií a celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom. Počas každého ročníka Hodiny deťom sa na celom Slovensku realizujú desiatky  zbierok.
Tohto roku sa opäť niekoľko dobrovoľníkov z našej školy zapojilo do organizovanie tejto zbierky. V piatok 11. novembra 2016 sa vybrali do ulíc mesta Svit a za dobrovoľný príspevok do žltej pokladničky Hodina deťom rozdávali odznaky s veselým maskotom Hugom, čím podporili projekty zamerané:
 • na rozvoj osobnosti a tvorivosti u detí,
 • na podporu zdravotne znevýhodnených detí,
 • na riešenie problémových situácii detí ako domáce násilie a pod.
Vďaka dobrovoľným darcom sa nám podarilo vyzbierať príspevok vo výške 44,04 €. Všetkým prispievateľom patrí veľké ĎAKUJEM.

IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

      Slávnostná imatrikulácia prvákov je  u nás na škole už dlhoročnou tradíciou. Tá tohtoročná sa napriek jesennému  sychravému počasiu  niesla  v duchu leta.  Za prítomnosti pani riaditeľky, pedagógov a svojich starších spolužiakov boli naše prváčence prijaté do „školskej rodiny“  Strednej odbornej školy vo Svite. Z rúk pani riaditeľky každý z nich osobne prevzal certifikát  a všetci spoločne zložili školský sľub.  Tešíme sa, že naša školská rodina sa rozrástla o ďalších nových členov.
Veľa šťastia, úsmevov a úspechov v škole, milí prváci!
img_2970.jpgimg_2978.jpg

DeňNávšteva Múzea tatranskej fotografie a kinematografie, tiež Tatranskej galérie v Starom Smokovci
Dňa 15.11. 2016 sa grafici z 1.B zúčastnili exkurzie do múzea v Starom Smokovci, kde si prezreli expozíciu dejín fotografie, fotografických prístrojov, kamier, materiálov, fotografií historických aj súčasných z oblasti Vysokých Tatier. Pracovníčka múzea poskytla veľké množstvo informácií, žiaci si vyskúšali obsluhu rôznych fotoaparátov a nakoniec si pozreli filmy o prvej fotografickej výprave v Tatrách a o vybudovaní lanovky na Lomnický štít.
 
m1.jpgm2.jpgm3.jpgm4.jpgm5.jpg
 Po krátkej prechádzke po Smokovci sme sa presunuli do neďalekej vily Flóra, kde sa nachádza pobočka Tatranskej galérie. Okrem stálej expozície boli zaujímavé rôzne maľby, kresby, umelecké grafické techniky ako drevoryt, oceľotlač známok, tlač historických pohľadníc, keramiky, plechových dóz a podobne. Obe tieto akcie budú prínosom pri preberaní učiva o fotografii a grafických tlačových technikách.
g1.jpgg2.jpgg3.jpgg4.jpgg5.jpg

Školské kolá olympiády anglického, nemeckého a ruského jazyka

Anglický jazyk:
 1. miesto Ivana Rošková 4.A – postup na obvodné kolo
 2. miesto Bronislava Balážová 3.B
 3. miesto Adriana Kovtunová 4.B
Nemecký jazyk:
 1. miesto Martin Kotuľák 3.A – postup na obvodné kolo
 2. miesto Beáta Habľáková 4.A – postup na obvodné kolo
 3. miesto Ivana Semanová 1.A
Ruský jazyk:
 1. miesto Jozef Fabián 2.B
 2. miesto Veronika Farkašová 2.A
 3. miesto Jakub Gancarčík 2.B
Víťazom a postupujúcim na obvodné kolá olympiád v anj a nej srdečne blahoželáme! PK jazykov
 
 
 
Nové myšlienky a prax pre školu  - Fínske školy
 
Návšteva fínskych škôl a diskusia o pozitívach fínskeho školského systému, bola ďalšou a poslednou zastávkou na našich projektových cestách. (Švédsko, Nórsko a Fínsko)
 
Keď sa opýtate Fínov, ktoré najdôležitejšie veci poskytuje štát, odpovedia bez rozmýšľania - VZDELANIE a ZDRAVIE! Fíni sú ochotní platiť dane, keď dostanú od štátu naspäť veci, ktoré sú dobré pre všetkých. Hovorí sa, že vo Fínsku je všetko naj. Nie je to pravda. Aj Fíni majú veľa podobných problémov ako ostatné krajiny. (hovorí fínska vysokoškolská učiteľka Petra, ktorá nás sprevádza celým programom)
Nórsko je krajina so silným národným povedomím. Základným pilierom spoločnosti je Dôvera. "Keď stratíš tašku, tak som si istá, že ti jú vrátia" hovorí Petra. "Aj tímová práca v školách je postavená na dôvere. Ľudia nebojujú proti sebe, nenapádajú sa, vždy sa snažia nájsť konsenzus."
 
Tieto obrázky sme nafotili hneď po našom príchode. Dokresľujú podvečernú atmosféru v Helsinkách...
 
     
 
img_2112zm.jpgimg_1868zm.jpgimg_1874zm.jpgimg_1883zm.jpgimg_1931zm.jpg
img_1851zm.jpgimg_2045zm.jpgimg_2050zm.jpg
img_1965zm.jpgimg_1969zm.jpgimg_1965zm.jpg
 
"Školské hodiny a učenie sa sú ako pozvánka  na bohatý raut. Jediná vec, ktorú musí jednotlivec urobiť je ponúknuť sa." 
 
Všetky profesie v školstve a v sociálnej oblasti musia mať vysokoškolské vzdelanie. Učitelia sú v spoločnosti rešpektovaní, od rodičov majú plnú dôveru pri výchove a vzdelávaní detí. Učiteľom sa chce stať veľa mladých ľudí. Záujem je taký vysoký, že na univerzity príjmu iba 10 % uchádzačov.
S týmito študentami sme  mali možnosť na Univerzite v Oulu diskutovať. (univerzita má 18 000 študentov) Stretli sme sa s tými, ktorí študujú jazyky. Rozprávali nám o štúdiu a o svojej motivácii stať sa učiteľom.
 
img_1984zm.jpgimg_1990zm.jpg
 
Fínsko je vlasťou Santa Clausa. V čase nášho pobytu už začínali predvianočné večierky. Spoločnú fotku s Karolien z Belgicka sme si užili aj my.
 
 
 
img_2094zm.jpg
 
Nezabudnuteľný bol aj pohľad na pomaly zapadajúce slnko nad plážou. Oulu leží na brehu Botnického zálivu a v tomto čase je pláž, maják a promenáda len pre turistov.
 
 
img_2079zm.jpg
 
 

(c) www.stranka.info - sami si vytvorte svôj Web