obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
 Hlavná stránka 
 Ročenky a noviny SOŠ Svit 
 JA Firma AYP 
 - Dokumenty 
 2% dane 
 Naše učebne 
 Rozvrh hodín a krúžky 
 + Možnosti štúdia 
 + Spolupráca s firmami v rámci odborného výcviku a odbornej praxe 
 Info pre ZŠ 
 Maturita 2017 
 - Naše aktivity 
    jún 
    máj 
    apríl 
    marec 
    február 
    január 
    december 
    november 
    október 
    september 
 Pedagogický zbor 
 + Študenti 
 + Projekty 
    - COMENIUS 
      začiatok 
      + 1. rok projektu 
      + 2. rok projektu 
      + 3. rok projektu 
 + Školský internát 
 Nadstavbové štúdium 
 Internetová žiacka knižka 
 + Kontakt 
 Archív a TV archív 
 Legislatíva 
 - Register 
    zmluvy 
    objednávky 
    - faktúry 
 E-learning 
 Kniha návštev 
 Naši absolventi 
 Mapa servera 
 Dynamika ekosystémov - vzájomný vzťah ľudskej spoločnosti a životného prostredia v Európe     (september 2009 - jún 2009)

 

 
 Ako sa to začalo...
 
Spomínam si na to májové ráno v hoteli Korádo v Českej Třebovej. Sedeli sme spolu s kolegyňou v reštaurácii na raňajkách. Bol to posledný deň nášho niekoľkodňového pobytu v rámci GLOBE Games. Po chvíli si k nášmu stolu prisadol kolega učiteľ Simos Stilianou z cyperskej školy. Po chvíli všeobecnej konverzácie  sa zrazu spýtal: „Aj vy by ste mali záujem o bližšiu spoluprácu medzi našimi školami? Rozprával som sa s niektorými ďalšími učiteľmi a chceli by sme skúsiť napísať projekt, aby sme mohli pokračovať v GLOBE meraniach, ale mali možnosť častejšie sa stretnúť.“ Napriek tomu, že sme nemali žiadne skúsenosti s medzinárodným projektom, naša odpoveď bola jednoznačná: „Áno, samozrejme.“  „Výborne, tak mi napíšte vašu mailovú adresu.“ Keďže nebol poruke žiadny papier, napísala som to na servítku. Dojedli sme, rozlúčili sme sa a vydali na cestu domov. Vo vlaku sme si kolegyňou hovorili, aké by to bolo super ísť na Cyprus. Zdalo sa nám to nereálne, až príliš pekné, aby to bola pravda. 
Letné prázdniny ubehli ako vždy veľmi rýchlo a v septembri ma prekvapil mail z Cypru:  „Ešte stále máte záujem a chuť pustiť sa do projektu? Chceli by sme zorganizovať prípravnú návštevu u nás v Limassole.“ Bolo potrebné vyplniť žiadosť o prípravné projektové stretnutie, ktorá, na moje prekvapenie, vôbec nebola zložitá. Poslala som to a čakala. Schválili mi to. A tak som 22. novembra 2005 o polnoci nasadla v Budapešti do lietadla smer Larnaka. Stretli sme sa na Cypre ako starí priatelia: Bert van Diermen a Ton Reckman z Holandska, Rune Nikolaisen a Arild Sorensen z Nórska a Hanka Grundová a Hanka Benešová z  Českej Třebovej. Prediskutovali sme tému projektu, naplánovali aktivity a pripravili prihlášku. 
V januári 2006 ju každá škola poslala a čakali sme. V júni začali chodiť maily s dobrými správami. Najprv z Nórska: „Schválili nám to.“ O pár dní potvrdili schválenie projektu aj Holanďania a Česi. Každý deň sme s kolegyňou nedočkavo otvárali webovú stránku našej národnej kancelárie, kedy sa tam konečne objaví zoznam schválených projektov. Stále nič. Až začiatkom júla to konečne prišlo. Sme tam! Sen sa stal skutočnosťou.  (A. Mlynská)
 
 
pb274040.jpgpb243876.jpgpb243877.jpgpb274054.jpg
(c) www.stranka.info - sami si vytvorte svôj Web